THE BEATLES 45 YIL SONRA YENİDEN SAHNEYE ÇIKACAK

Batılıların ‘Türklerin Leonardo’su’ dediği dünyaca ünlü heykeltıraş Adil Çelik, müzik grubu The Beatles’ın insansı Android robotlarını yaparakAvrupa’da sahne alacaklarını söyledi.

Neşet Ertaş sevenleriyle buluşacak

Ünlü halk ozanı, "Bozkırın tezenesi" olarak bilinen merhum Neşet Ertaş'ın saz çalarak türkü söyleyen android heykeli, Kırşehir'de Neşet Ertaş Gönül Sultanları Kültür Evi'nde sergilenecek.

Hollywood'u değil Türkiye'yi seçti

Samsunlu heykeltıraş Adil Çelik'in, dünyada bir ilk olma özelliği taşıdığı bildirilen, ''Maxworks'' tekniğini kullanarak yaptığı ve her türlü hava koşulunda ayakta kalan balmumu heykellere Hollywood'un ilgi gösterdiği belirtildi.

Tatlıses'in heykeli müzede

Şanlıurfa Belediyesi tarafından açılan İbrahim Tatlıses Müzik Müzesi genişletme çalışması devam ederken, Tatlıses’in mumdan heykeli de müzeye yerleştirildi.

Polisi alarma geçiren heykeltıraş

Samsun'da heykeltıraş Adil Çelik yaptığı insan heykelini aracına taşırken, "Bir araca ceset taşındı" ihbarı üzerine polis alarma geçti.

Hatay Devleti'nin İleri Gelenlerinin Heykeli Yapıldı

Ünlü heykeltıraş Adil Çelik, 1939 yılında Türkiye Cumhuriyeti'ne 63. il olarak katılanHatay'ın Devlet Başkanı Tayfur Sökmen, Başbakanı Abdurrahman Melek ve dönemin parlamenterlerine ait balmumu heykellerini kendisine ait olan "Max Works" tekniği ile yaptı. 

Silikondan Mehmet Akif

Burdur'daki İl Kültür Turizm Müdürlüğü hizmet binası, Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi'ne dönüştürüldü.

Çok Yönlü Bir Sanatçı, Türklerin Leonardo’su

Fransa’ da 2004 yılında yılın en iyi heykeltıraşı seçilen Adil Çelik çalışmalarıyla göz dolduruyor.

Hollywood'u reddeden, Vatansever heykeltraş!

Dünya sinema endüstrisinin başkenti olan Hollywood yapımcılarından teklif almasına rağmen dünyada ilk olan "Maxworks" tekniği yaptığı balmumu eserleri Anadolu'ya kazandıran heykeltıraş Adil Çelik'in eserleri Türkiye'nin dört bir yanındaki müzelerde sergileniyor.

Please reload